Piotr Kołaciński

Ukończyłem studia na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku o specjalizacji trenerskiej z tenisa stołowego i odnowy biologicznej oraz studia menedżerskie na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

Jako zawodnik zdobywałem medale Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych oraz reprezentowałem Polskę w zawodach międzynarodowych. W swojej karierze zawodniczej występowałem w wielu klubach, między innymi w MRKS Gdańsk i AZS Gdańsk, z którymi grałem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z drużyną AZS Gdańsk zdobyłem brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

Jestem trenerem I klasy tenisa stołowego. Jako trener pracowałem przez wiele lat w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego, gdzie moi podopieczni zdobywali medale na arenie krajowej i międzynarodowej. Byłem trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 21. Przez wiele lat byłem trenerem drużyny Dekorglass Działdowo z którą zdobyłem 4 medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

W 2018 r. prowadzona przeze mnie drużyna z Działdowa osiągnęła jeden z największym sukcesów w historii klubowego tenisa stołowego w Polsce, zdobywając Puchar Europejskiej Unii Tenisa Stołowego.

W ciągu swojej kariery trenerskiej współpracowałem między innymi z takimi zawodnikami jak: Wong Chun Ting, Kenta Matsudaira, Wang Yang czy Patryk Chojnowski.

W 2016 roku za swoją pracę szkoleniową zostałem wybrany trenerem roku na Warmii i Mazurach. W 2017 r. zostałem trenerem roku Radia Siedem. Otrzymałem też nagrodę drugiego stopnia Ministra Sportu.

Obecnie współpracuję z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego pomagając w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich Natalii Partyce oraz współpracuję z Kadrą Polski kadetów i juniorów.